Aplikácia botulotoxínu

invazívne ošetrenie
individuálne
40-110 €
ošetrenie bez prístroja
Objednať sa

Botulotoxín je látka, ktorá v liekovej podobe uvoľňuje svalové kŕče. Pomocou prerušenia nervovosvalového spojenia zabraňuje mimickému svalu v zmršťovaní, ktoré je hlavnou príčinou tvorby vrások. Botulotoxín pôsobí priamo na príčinu vzniku vrások. V korektívnej dermatológii sa injekčne aplikuje vo veľmi nízkych dávkach, a to len do problémových častí tváre. Botulotoxínové injekcie sa bezpečne využívajú nielen v estetickej medicíne, ale aj pri liečbe rôznych ochorení.

Botulotoxín sa využíva na vyhladenie:
- Čela (horizontálne vrásky)
- Glabelly (medziobočie)
- Okolia očí (jemné vrásky)
- Oblasti hornej pery (fajčiarske vrásky)
- Oblasti brady a ústnych kútikov
- Na zjemnenie kontúr krku (nefertiti lifting)

Botulotoxín sa využíva aj vo forme Mezobotoxu, čo je 3-násobne zriedený botulotoxín. Roztok sa aplikuje do jemných povrchových vrások, napríklad na lícach, brade a krku. Výsledkom je zrelaxovaná koža bez vrások.

Botulotoxín sa dá aplikovať už od 17-tich rokov. V tomto veku vznikajú zlozvyky, ako napríklad krčenie čela medzi obočím, čím dochádza k vzniku prvých vrások. Horná veková hranica, kedy botulotoxín ešte má efekt, je približne 50 rokov. Vo vyššom veku sú už vrásky fixované a pozorujeme tzv. polámanú kožu, ktorú už botulotoxínom neodstránime.

Účinok (vyhladenie vrások) nastupuje už o 48 hodín. Po prvej aplikácii trvá výsledný efekt (vyhladenie vrások) 3 až 6 mesiacov. Ošetrenie postupne doznieva a je vhodné ho opakovať. Opakovanou aplikáciou botulotoxínu sa totiž znižuje pôvodná zmršťovacia schopnosť svalu. Po dlhšej dobe nečinnosti svalu dochádza k odvykaniu od určitého typu mimiky. Funkcia svalu sa postupne znižuje, až dochádza k jej potlačeniu a vráska sa prestáva tvoriť.

Opakovaním zákroku sa dĺžka žiadaného efektu výrazne predlžuje približne na pol roka. Aplikáciu botulotoxínu je možné kombinovať s inými ošetreniami, napr. s injekčnými výplňovými implantátmi alebo s laserovým vyhladením pleti.

Botulotoxín sa aplikuje tenkou ihlou a vpichy sú takmer bezbolestné. Ich počet závisí od lokality, do ktorej je botox aplikovaný. Po vpichoch môže niekoľko minút pretrvávať mierne začervenanie, prípadne drobná modrina. Po prvej aplikácii efekt znehybnenia mimických svalov pretrváva približne 3 až 4 mesiace, pri opakovaných aplikáciách sa efekt botulotoxínu predlžuje na 9 až 12 mesiacov. Dĺžka trvania zákroku je približne 10 minút. 

4 až 6 hodín po zákroku by ste si nemali ľahnúť do vodorovnej polohy a predkláňať sa. Dva dni po zákroku sa vyhnite alkoholu, nadmernej fyzickej aktivite a wellnesu. Ošetrenými svalmi čo najviac pohybujte (krčte čelo, mračte a usmievajte sa).

Možné kontraindikácie s nami prosím konzultujte pred objednaním zákroku.

Cenník variant procedúry

Čelo (horizontálne vrásky)
100 €

Glabella (medziobočie)
100 €

Okolie očí (jemné vrásky)
90 € — 120 €

Horná pera
40 €

Brada a ústne kútiky
60 €

Zjemnenie kontúr krku (nefertiti lifting)
110 €

VYTVORENIE REZERVÁCIE

* Čas rezervácie bude stanovený po vzájomnej dohode
Informácie o spracúvaní osobných údajov
2021 © freetech.digital