Odstránenie nadmerného potenia botulotoxínom

invazívne ošetrenie
individuálne
160 €
ošetrenie bez prístroja
Objednať sa

Hyperhidróza je lekársky termín pre nadmerné potenie. Je to ochorenie, ktoré začína obvykle v mladosti. V prípade, že zostáva bez liečby, sprevádza postihnutého počas celého života. Fokálna hyperhidróza postihuje väčšinou určité miesto na tele, napríklad podpazušie, dlane rúk, chodidlá a tvár. 

Aplikácia botulotoxínu vedie k značnému zlepšeniu fokálnej hyperhidrózy v podpazuší. Botulotoxín zabráni prenosu vzruchu na potné žľazy, a tie prestanú na ošetrenom mieste produkovať pot až na 48 týždňov. Zákrok je úspešný pri 9 z 10 klientov.

Botulotoxín sa viaže k nervovým zakončeniam potných žliaz, kde dočasne blokuje produkciu acetylcholínu sprostredkujúceho produkciu potu. Citlivosť v aplikovanej oblasti zostáva zachovaná.

Účinok nastupuje do 3 dní a trvá až 48 týždňov. Potenie je v ošetrovanej oblasti minimalizované, prípadne zmizne úplne. Ošetrenie postupne doznieva a je vhodné ho opakovať. 

Botulotoxín pri liečbe hyperhydrózy sa aplikuje do kože injekčnou formou, veľmi tenkou ihlou, procedúra je bezbolestná. Na lokálne znecitlivenie sa na ošetrované miesto nanáša anestetický krém. Dĺžka zákroku je 5 až 10 minút a zákrok doporučujeme opakovať po 6 až 12 mesiacoch.

Po zákroku sa môžu objaviť modriny alebo mierne začervenanie, ktoré do pár hodín zmizne.

Všeobecnými kontraindikáciami aplikácie botulotoxínu sú tehotenstvo, kojenie, nervovo-svalové ochorenie myasthenia gravis, poruchy krvnej zrážanlivosti, zápal v aplikovanej oblasti, užívanie antibiotík, prípadne liekov na srdcovú arytmiu.

Možné kontraindikácie s nami prosím konzultujte pred objednaním zákroku.

Cenník variant procedúry

Podpazušie pri hyperhidróze (jedna strana)
160 € — 200 €

VYTVORENIE REZERVÁCIE

* Čas rezervácie bude stanovený po vzájomnej dohode
Informácie o spracúvaní osobných údajov
2021 © freetech.digital