IPL EXILITE odstránenie pigmentu ruky – (starecké škvrny)

neinvazívne ošetrenie
15-30 min.
40-110 €
prístrojové ošetrenie
Objednať sa

Pigmentové škvrny vznikajú nadmernou chronickou expozíciou kože ultrafialovému žiareniu, pričom dochádza k tvorbe lokálnych, výrazne ohraničených svetlo hnedých škvŕn. Tieto škvrny sa vyskytujú najmä na chrbtoch rúk, predlaktiach a na pokožke tváre. Jedná sa konkrétne o nahromadenie hnedastého voskovitého pigmentu lipofuscínu (tiež nazvaný starecký alebo opotrebovaný pigment), ktorý vzniká ako výsledný produkt oxidácie nenasýtených mastných kyselín v bunkových membránach. Pri liečbe intenzívnym pulzným svetlom prechádza svetelný lúč bez poškodenia povrchových vrstiev do hĺbky pokožky, kde sa absorbuje v kožnom pigmente. Následne vzniknuté teplo vyvolá prestavbu a novotvorbu kolagénu. Po ošetrení sú pigmentové škvrny na rukách výrazne redukované. Pokožka pôsobí sviežejším mladistvejším dojmom a je bez neželaných pigmentových škvŕn. Efekt je viditeľný už po prvom ošetrení.

Ošetrenie trvá v závislosti od rozsahu ošetrovaného miesta 15 až 30 minút. Odporúčame 3 až 6 ošetrení. Počas tejto doby je nevyhnutné používať ochranný faktor SPF 30. 

Pigmentové škvrny vznikajú nadmernou chronickou expozíciou kože ultrafialovému žiareniu, pričom dochádza k tvorbe lokálnych, výrazne ohraničených svetlohnedých škvŕn. Tieto škvrny sa vyskytujú najmä na chrbtoch rúk, predlaktiach a na pokožke tváre. Jedná sa konkrétne o nahromadenie hnedastého voskovitého pigmentu lipofuscínu (tiež nazvaný starecký alebo opotrebovaný pigment), ktorý vzniká ako výsledný produkt oxidácie nenasýtených mastných kyselín v bunkových membránach. Lyzozómy už nie sú schopné túto látku úplne odbúrať, preto pretrváva vo forme škvrny. Prostredníctvom ablatívnej ošetrovacej metódy môžeme starecké škvrny veľmi úspešne odstrániť. Nasledujúca dôkladná ochrana pred UV žiarením zabraňuje opätovnému vzniku škvŕn.  

Ošetrenie je určené pre všetkých, ktorí hľadajú šetrný, no pritom účinný spôsob odstránenia nežiaducich pigmentácií na rukách spôsobených starnutím. Ošetrenie je vhodné pre každú pleť bez ohľadu na jej typ alebo pohlavie. Odporúča sa pri výskyte pigmentových név spôsobených hormonálnymi zmenami, metabolickými reakciami, či bežným procesom starnutia. 

Pigmentové poruchy ako melazma alebo starecké škvrny sa ošetrujú stieraním. Pri kontakte s pokožkou sa energetický impulz mení na teplo a preniká do tkaniva. Tepelný impulz rozpúšťa bunky so zvýšeným obsahom melanínu. 

Po ošetrení sú pigmentové škvrny na rukách výrazne redukované. Pokožka pôsobí sviežejším mladistvejším dojmom a je bez neželaných pigmentových škvŕn.

Ošetrenie začína konzultáciou pred ošetrením. Na ošetrované miesto je nanesený chladivý gél. Na dané miesto sa priloží filter optického vlnovodu, následne sa aplikuje širokospektrálne pulzné svetlo.

Pokožka môže byť po ošetrení mierne začervenaná. Na ošetrované miesta odporúčame použiť chladivé krémy obsahujúce panthenol. Po pár dňoch môžete pozorovať stmavnutie ošetrovaného miesta a vytvorenie chrastičky v mieste pigmentácie. Pokožku odporúčame chrániť krémom s dostatočne vysokým ochranným faktorom. Odstránenie pigmentácie by malo byť trvalé, k obnove však môže dojsť napr. v dôsledku hormonálnych zmien. Zákrok je neinvazívny a minimálne bolestivý, impulzy môžu byť vnímané ako jemné štípanie. V nasledujúcich dňoch po ošetrení sa odporúča vyhnúť sa návšteve sauny, slnečnému žiareniu, výrazným výkyvom teplôt. 

Ošetrenie trvá v závislosti od rozsahu ošetrovaného miesta 15 až 30 minút. Odporúčame 3 až 6 ošetrení. 

Pokožka dlhodobo vystavená slnečnému žiareniu, pacienti s diagnostikovanou epilepsiou, cukrovka, horúčkovité ochorenia, onkologické ochorenia, gravidita, dojčenie, systémové ochorenia v akútnej fáze, zápalové ochorenia, otvorené rany, herpes, lieková forma liečby akné, poruchy zrážania krvi, užívanie imunosupresívnych liekov.

Možné kontraindikácie s nami prosím konzultujte pred objednaním zákroku.

Cenník variant procedúry

Celé ruky
110 €

Chrbty rúk
40 €

VYTVORENIE REZERVÁCIE

* Čas rezervácie bude stanovený po vzájomnej dohode
Informácie o spracúvaní osobných údajov
2021 © freetech.digital