IPL EXILITE ošetrenie aknóznej pleti

neinvazívne ošetrenie
15-30 min.
30-140 €
prístrojové ošetrenie
Objednať sa

Terapia akné intenzívnym pulzným svetlom (IPL) dopĺňa štandardné liečebné postupy terapie akné, ako je lokálna a perorálna liečba. IPL pôsobí antibakteriálne a redukuje počet baktérií zapríčiňujúcich akné. Zároveň redukuje počet cievok a intenzitu zápalu, čím urýchľuje hojenie už vzniknutých zápalových lézií a predchádza vzniku nových. Po ošetrení sú problematické oblasti upokojené a zápal je zmiernený. Aktivita mazových žliaz je znížená a baktérie, ktoré sa na rozvoji akné podieľajú, sú zničené. Jazvy a pigmentačné zmeny po akné sú redukované.

Ošetrenie trvá v závislosti od rozsahu akné 15 až 30 minút. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov odporúčame aspoň 6 ošetrení v intervaloch 1 až 2 týždňov v závislosti od rozsahu a závažnosti akné. Ošetrenia však musia byť pravidelné, aby sa dosiahol čo najlepší efekt.

Akné je jedným z najrozšírenejších kožných problémov. V podstate ide o zápal mazových žliaz a vlasových folikúl. Je bežné najmä v období puberty, no môže sa tvoriť aj u dospelých vo veku 30 až 40 rokov, a to predovšetkým v dôsledku hormonálnych zmien. Terapia akné intenzívnym pulzným svetlom (IPL) pôsobí antibakteriálne a redukuje počet baktérií zapríčiňujúcich akné. Zároveň redukuje počet cievok a intenzitu zápalu, čím urýchľuje hojenie už vzniknutých zápalových lézií a predchádza vzniku nových.

Ošetrenie je vhodné pre každú pleť bez ohľadu na jej typ, alebo pohlavie. Odporúča sa pri mastnej a problematickej pleti s akné. 

IPL využíva princíp selektívnej fototermolýzy, kedy sa svetelná energia mení na tepelnú. Pôsobí na melanín, hemoglobín a kolagén, a to bez poškodenia povrchu kože. Pôsobením na pigment melanín, dochádza k jeho rozpadu a následnej redukcii pozápalových pigmentácií. Prehriatie kolagénu pulzným svetlom pomáha predchádzať vzniku jazvičiek po akné, zároveň pôsobí protizápalovo, redukuje tvorbu mazu a veľkosť pórov.

Po ošetrení sú problematické oblasti upokojené a zápal je zmiernený. Aktivita mazových žliaz je znížená a baktérie, ktoré sa na rozvoji akné podieľajú, sú zničené. Jazvy a pigmentačné zmeny po akné sú redukované. 

Ošetrenie začína konzultáciou pred ošetrením. Na ošetrované miesto je nanesený chladivý gél, oči sú počas celého úkonu chránené tmavými okuliarmi. Na dané miesto sa priloží filter optického vlnovodu, následne sa aplikuje širokospektrálne pulzné svetlo.

Pleť môže byť po ošetrení mierne začervenaná. Začervenanie by malo zmiznúť v priebehu 1 až 2 hodín po zákroku. Zákrok je neinvazívny a minimálne bolestivý, impulzy môžu byť vnímané ako jemné štípanie. Po ošetrení je možné sa ihneď zaradiť späť do bežného života.

Ošetrenie trvá v závislosti od rozsahu akné 15 až 30 minút. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov odporúčame aspoň 6 ošetrení v intervaloch 1 až 2 týždňov v závislosti od rozsahu a závažnosti akné. Ošetrenia však musia byť pravidelné, aby sa dosiahol čo najlepší efekt.

Pokožka dlhodobo vystavená slnečnému žiareniu, pacienti s diagnostikovanou epilepsiou, cukrovka, horúčkovité ochorenia, onkologické ochorenia, gravidita, dojčenie, systémové ochorenia v akútnej fáze, zápalové ochorenia, otvorené rany, herpes, lieková forma liečby akné, poruchy zrážania krvi, užívanie imunosupresívnych liekov.

Možné kontraindikácie s nami prosím konzultujte pred objednaním zákroku.

Cenník variant procedúry

Celá tvár
60 €

Krk
50 €

Dekolt
60 €

Celá tvár+krk
100 €

Celá tvár+krk+dekolt
140 €

Čelo
30 €

Líca obojstranne
40 €

VYTVORENIE REZERVÁCIE

* Čas rezervácie bude stanovený po vzájomnej dohode
Informácie o spracúvaní osobných údajov
2021 © freetech.digital