IPL EXILITE TRVALÁ EPILÁCIA (TELO)

neinvazívne ošetrenie
20-120 min.
50-200 €
prístrojové ošetrenie
Objednať sa

IPL epilácia rieši účinným spôsobom estetické i zdravotné problémy s ochlpením. V porovnaní s ďalšími typmi – elektro epilácia, depilácia voskom, či chemická epilácia, je časovo menej náročná a výrazne efektívnejšia. Trvalá epilácia IPL prístrojom ponúka bezpečné, jednoduché, bezbolestné a rýchle riešenie k dlhodobej redukcii nežiaducich chĺpkov na tele. V  jednom zákroku je zničených 80 % chĺpkov v štádiu rastu. S každou ďalšou epiláciou je sila chĺpku, rýchlosť rastu a pigmentácia znižovaná. Zákrok je určený pre všetkých, ktorí sa chcú definitívne zbaviť nadmerného alebo nežiadúceho ochlpenia na všetkých partiách tela, prípadne nemajú čas na dennodennú starostlivosť o hladký povrch tela. Výsledkom je dokonale hladké telo bez nežiadúceho ochlpenia.

Dĺžka zákroku záleží od veľkosti epilovaného miesta. Na tele sa pohybuje medzi 20 až 120 minút. Pre odstránenie ochlpenia je potrebné epiláciu opakovať 5 až 7-krát v rozpätí 4 až 6 týždňov.

IPL epilácia rieši účinným spôsobom estetické i zdravotné problémy s ochlpením. V porovnaní s ďalšími typmi – elektro epilácia, depilácia voskom, či chemická epilácia, je časovo menej náročná a výrazne efektívnejšia. Trvalá epilácia IPL prístrojom ponúka bezpečné, jednoduché, bezbolestné a rýchle riešenie k dlhodobej redukcii nežiaducich chĺpkov na tele. 

Zákrok je určený pre všetkých, ktorí sa chcú definitívne zbaviť nadmerného alebo nežiadúceho ochlpenia na všetkých partiách tela, prípadne nemajú čas na dennodennú starostlivosť o hladký povrch tela.

IPL prístroj funguje na princípe selektívnej fototermolýzy, kedy svetelný záblesk reaguje s farbivom chĺpku, preniká až k vlasovému folikulu a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k postupnej deštrukcii folikulu a tím pozvoľnému zastaveniu rastu chĺpka. 

V  jednom zákroku je zničených 80 % chĺpkov v štádiu rastu. S každou ďalšou epiláciou je sila chĺpku, rýchlosť rastu a pigmentácia znižovaná. Chĺpok je potrebné zasiahnuť v jeho aktívnej rastovej fáze (anagén), kedy obsahuje najviac farbiva. Preto je potrebné fotoepiláciu niekoľkokrát opakovať, aby boli odstránené aj chĺpky, ktoré v dobe prvého ošetrenia boli v kľudovej fáze rastu (telogén). Výsledkom je dokonale hladké telo bez nežiadúceho ochlpenia bez nutnosti každodennej starostlivosti.

Ošetrenie je takmer bezbolestné vďaka aktívnemu chladeniu pokožky počas zákroku. Epilácia IPL prístrojom spočíva na princípe selektívnej fototermolýzy. 

Akékoľvek  ošetrenie intenzívnym pulzným svetlom je sprevádzané miernym začervenaním pokožky. Po terapii využívame princíp účinku LED modulovaného svetla, ktoré podporuje hojenie a urýchľuje vstrebávanie nežiaduceho začervenania. 

Dĺžka zákroku záleží od veľkosti epilovaného miesta. Na tele sa pohybuje medzi 20 až 120 minút. Pre odstránenie ochlpenia je potrebné epiláciu opakovať 5 až 7-krát v rozpätí 4 až 6 týždňov.

Dva týždne pred ošetrením sa neodporúča opaľovať v soláriu alebo na slnku. Minimálne 30 dní pred samotným zákrokom sa nesmie depilovať voskom alebo pinzetou, a 48 hodín pred zákrokom je vhodné ošetrované miesto oholiť, aby sa minimalizovalo podráždenie kože. Následne sa až do zákroku neholiť.  

Zákrok nie je vhodný pre pacientov s hypertrofickými a keloidnými jazvami, pacientov s aktívnym herpesom, pre tehotné a dojčiace ženy, 6 týždňov po použití epilačných metód pri ktorých sa vytrháva korienok chlpu (epilácia voskom, vytrhávanie pinzetou, vytrhávanie strojčekom),     6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A – retinoidov (ISOTRETINOIN, ROACCUTAN - používaný na liečbu akné). Niekoľko mesiacov pred zákrokom sa taktiež neodporúča užívať prípravky s vysokým obsahom beta karoténu.

Možné kontraindikácie s nami prosím konzultujte pred objednaním zákroku.

Cenník variant procedúry

Podpazušie
60 €

Bikiny / intímne partie
60 €

Predlaktie
70 €

Celé ruky
110 €

Predkolenie
110 €

Stehná
130 €

Celé nohy
200 €

Chrbát muži
140 €

Brucho muži
90 €

Hrudník muži
90 €

Podbruško
50 €

VYTVORENIE REZERVÁCIE

* Čas rezervácie bude stanovený po vzájomnej dohode
Informácie o spracúvaní osobných údajov
2021 © freetech.digital