IPL EXILITE TRVALÁ EPILÁCIA (TVÁR)

neinvazívne ošetrenie
10-20 min.
25-40 €
prístrojové ošetrenie
Objednať sa

IPL (intenzívne pulzné svetlo) epilácia rieši účinným spôsobom estetické i zdravotné problémy s ochlpením. V porovnaní s ďalšími typmi – elektro epilácia, depilácia voskom, či chemická epilácia, je časovo menej náročná a výrazne efektívnejšia.  Trvalá epilácia IPL prístrojom ponúka bezpečné, jednoduché, bezbolestné a rýchle riešenie k dlhodobej redukcii nežiaducich chĺpkov na tvári. V  jednom zákroku je zničených 80 % chĺpkov v štádiu rastu. S každou ďalšou epiláciou je sila chĺpku, rýchlosť rastu a pigmentácia znižovaná. Chĺpok je potrebné zasiahnuť v jeho aktívnej rastovej fáze (anagén), kedy obsahuje najviac farbiva. Preto je potrebné fotoepiláciu niekoľkokrát opakovať, aby boli odstránené aj chĺpky, ktoré v dobe prvého ošetrenia boli v kľudovej fáze rastu (telogén). 

Dĺžka zákroku záleží od veľkosti epilovaného miesta. Na tvári sa pohybuje medzi 10 až 20 minút. Pre odstránenie ochlpenia je potrebné epiláciu opakovať 5 až 7-krát v rozpätí 4 až 6 týždňov.

IPL (intenzívne pulzné svetlo) epilácia rieši účinným spôsobom estetické i zdravotné problémy s ochlpením. V porovnaní s ďalšími typmi – elektro epilácia, depilácia voskom, či chemická epilácia, je časovo menej náročná a výrazne efektívnejšia. Trvalá epilácia IPL prístrojom ponúka bezpečné, jednoduché, bezbolestné a rýchle riešenie k dlhodobej redukcii nežiaducich chĺpkov na tvári. 

Je vhodná pre dámy všetkých vekových kategórii, ktoré majú na tvári nežiaduce ochlpenie. 

IPL prístroj funguje na princípe selektívnej fototermolýzy, kedy svetelný záblesk reaguje s farbivom chĺpku, preniká až k vlasovému folikulu, zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k postupnej deštrukcii folikulu, a tým pozvoľnému zastaveniu rastu chĺpka. 

V  jednom zákroku je zničených 80 % chĺpkov v štádiu rastu. S každou ďalšou epiláciou je sila chĺpku, rýchlosť rastu a pigmentácia znižovaná. Chĺpok je potrebné zasiahnuť v jeho aktívnej rastovej fáze (anagén), kedy obsahuje najviac farbiva. Preto je potrebné fotoepiláciu niekoľkokrát opakovať, aby boli odstránené aj chĺpky, ktoré v dobe prvého ošetrenia boli v kľudovej fáze rastu (telogén). 

Ošetrenie je takmer bezbolestné vďaka aktívnemu chladeniu pokožky počas zákroku. Epilácia IPL spočíva na princípe selektívnej fototermolýzy. 

Akékoľvek ošetrenie intenzívnym pulzným svetlom je sprevádzané miernym začervenaním pokožky. Po terapii využívame princíp účinku LED modulovaného svetla, ktoré podporuje hojenie a urýchľuje vstrebávanie nežiaduceho začervenania. 

Dĺžka zákroku záleží od veľkosti epilovaného miesta. Na tvári sa pohybuje medzi 10 až 20 minút. Pre odstránenie ochlpenia je potrebné epiláciu opakovať 5 až 7-krát v rozpätí 4 až 6 týždňov.

Dva týždne pred ošetrením sa neodporúča opaľovať v soláriu alebo na slnku. Minimálne 30 dní pred samotným zákrokom sa nesmie depilovať voskom alebo pinzetou, 48 hodín pred zákrokom si ošetrované miesto ohoľte, aby sa minimalizovalo podráždenie kože. Následne už sa až do zákroku neholte.  

Zákrok nie je vhodný pre pacientov s hypertrofickými a keloidnými jazvami, pacientov s aktívnym herpesom, pre tehotné a dojčiace ženy, 6 týždňov po použití epilačných metód pri ktorých sa vytrháva korienok chlpu (epilácia voskom, vytrhávanie pinzetou, vytrhávanie strojčekom),     6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A – retinoidov (ISOTRETINOIN, ROACCUTAN - používaný na liečbu akné). Niekoľko mesiacov pred zákrokom sa taktiež neodporúča brať prípravky s vysokým obsahom beta karoténu.

Možné kontraindikácie s nami prosím konzultujte pred objednaním zákroku.

Cenník variant procedúry

Líca obojstranne
40 €

Horná pera
25 €

Brada
35 €

VYTVORENIE REZERVÁCIE

* Čas rezervácie bude stanovený po vzájomnej dohode
Informácie o spracúvaní osobných údajov
2021 © freetech.digital