Lymfodrenáž

neinvazívne ošetrenie
60 min.
18-160 €
prístrojové ošetrenie
Objednať sa

Lymfodrenáž je fyziologický spôsob ošetrenia kože a podkožia podporujúci odtok lymfy z tkaniva. Hĺbkovo čistí telo od odpadových produktov látkovej výmeny a zlepšuje okysličenie organizmu. Pomocou tejto techniky možno zbaviť telo opuchov, posilniť imunitu, odstrániť zdravotné problémy. Lymfodrenážna masáž zmierňuje bolestivé napätie v končatinách a obnovuje a posilňuje celý lymfatický systém. Po lymfodrenáži je telo uvoľnené, spevnené a začína sa prečisťovať, koža je prekrvená a jej elasticita sa zvyšuje. 

Lymfodrenáž trvá spravidla 40 až 60 minút, počas ktorých je realizované prvotné uvoľnenie lymfatických uzlín a následne samotná lymfodrenáž.

Lymfodrenáž je fyziologický spôsob ošetrenia kože a podkožia podporujúci odtok lymfy z tkaniva. Hĺbkovo čistí telo od odpadových produktov látkovej výmeny a zlepšuje okysličenie organizmu. Pomocou tejto techniky možno zbaviť telo opuchov, posilniť imunitu, odstrániť zdravotné problémy. Lymfodrenážna masáž zmierňuje bolestivé napätie v končatinách a obnovuje a posilňuje celý lymfatický systém. 

Ošetrenie je vhodné pre každého bez ohľadu na vek a pohlavie. Pomáha pri liečbe lymfedému, opuchu, zapríčineného poruchou lymfatického prietoku a prenikom lymfy do okolitého tkaniva.

Lymfodrenáž je výborným riešením na liečbu celulitídy, lipedému, či syndrómu ťažkých nôh. Pomáha tiež zlepšovať elasticitu kože, regenerovať a detoxikovať organizmus a ako prevencia kŕčových žíl. Je pomocníkom pri chronických opuchoch, úponových bolestiach, artróze, obezite, dne, akrocyanóze a mnohých ďalších ochoreniach.

Lymfodrenáž má na telo mnoho blahodarných účinkov. Zlepšuje prietok lymfy a tým napomáha k prirodzenému, očistnému procesu tela, podporuje metabolizmus, zvyšuje elasticitu pokožky, zmierňuje prejavy celulitídy a pri pravidelnom používaní prispieva i k úbytkom na objeme a váhe.

Po lymfodrenáži je telo uvoľnené a začína sa prečisťovať, koža je prekrvená a jej elasticita sa zvyšuje. Ošetrenie zároveň pôsobí relaxačne.

Prístrojová lymfodrenáž využíva k liečbe kompresné návleky (nohavice, rukávy, či vesta). V návlekoch sú kompresné komory, ktoré sa nafukujú podľa nastaveného programu. Pre správny priebeh ošetrenia musia byť dodržané pravidlá pre nastavenie optimálneho tlaku tak, aby kompresie bola dostatočná, a zároveň nebola príliš silná a neničila tak lymfatický systém.
Pred každou lymfodrenážou sú špeciálnym programom na prístroji uvoľnené lymfatické uzliny aby bola lymfodrenáž čo najbezpečnejšia a maximálne účinná.

Po ošetrení je dôležité dodržiavať nízkotučnú diétu a hlavne pravidelný pitný režim (minimálne 2 litre tekutín denne). Odporúča sa ďalej: zvýšiť fyzickú aktivitu, ktorá podporuje odstránenie uvoľnených tukových buniek, vylúčiť konzumáciu alkoholu a kofeínu 24 hodín pred a aspoň 24 hodín po zákroku.

Lymfodrenáž trvá spravidla 40 až 60 minút, počas ktorých je realizované prvotné uvoľnenie lymfatických uzlín a následne samotná lymfodrenáž.  

Pacienti s neliečeným malígnym ochorením, akútne bakteriálne alebo vírusové ochorenie (užívanie antibiotík), opuchy spôsobené ochorením obličiek a pečene, kardiovaskulárne ochorenie, ochorenie štítnej žľazy, vysoký krvný tlak, či žalúdočné problémy. Relatívne kontraindikácie sú tehotenstvo, menštruácia a spastická zápcha.

Možné kontraindikácie s nami prosím konzultujte pred objednaním zákroku.

Cenník variant procedúry

Lymfodrenáž 60 min.
18 €

Lymfodrenáž 60 min. (pernamentka 10 ošetrení)
160 €

VYTVORENIE REZERVÁCIE

* Čas rezervácie bude stanovený po vzájomnej dohode
Informácie o spracúvaní osobných údajov
2021 © freetech.digital